Parashikimi i motit, vranësira dhe reshje të pakta: Si do të ndryshojnë temperaturat gjatë ditës

schedule07:14 - 17 Nëntor, 2020

schedule 07:14 - 17 Nëntor, 2020

Sipas MeteoAlb vranësira të dendura dhe shira të paktët mbizotërojnë motin në vendin tonë gjatë paradites.

Mesdita dhe pasditja sjellin edhe intervale të shkurtra me kthjellime në zonat e ulëta dhe bregdetare.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes por rënie sjellë mesdita duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 19°C.

Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Jugor-Juglindor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.

Rajoni dhe Evropa

Evropa Jugore dhe Ishujt Britanikë do përfshihen nga një sistem i dendur vranësirash frontale duke sjellë rrebeshe shiu.

Po ashtu vendet Nordike paraqiten me reshje dëbore. Ndërsa kthjellimet dominojnë Evropën Lindore, Qendrore dhe Gadishullin Iberik.

Kosova

Mbetemi në ndikimin e vranësirave të dendura, të cilat herë pas here pësojnë zhvillim duke sjellë ndonjë shi të izoluar.

Maqedonia e Veriut

Paraditja mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare, ndërsa mesdita sjell reshje të izoluar në zonat veriperëndimore./abcnews.al/