Parashikimi i motit, mësoni si do të jetë kjo fundjavë

schedule07:16 - 18 Mars, 2023

schedule 07:16 - 18 Mars, 2023

Fundjava do të ndikohet nga kushte atmosferike të qendrueshme.

Moti parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët e vranësira të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore.

Era do të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtësi 1-7m/sek, duke bërë që valëzimi në detet Adriatik dhe Jonë të jetë i forcës 1-2 ballë./abcnews.al