Parakalimi i gabuar i bëri copë-copë, 5 makina përfshihen në aksident në Lezhë

schedule20:20 - 18 Prill, 2021

schedule 20:20 - 18 Prill, 2021

Një tentativë e gabuar për parakalim shkaktoi një aksident në aksin Milot-Lezhë pasditen e sotme.

Sipas policisë në afërsi të një kompleksi mjeti tip “Audi” me drejtues E.N. është përplasur me mjetin me drejtues R.N., ku si pasojë e përplasjes kanë goditur dhe 3 mjete të parkuara në anë të rrugës.

Nuk ka persona të dëmtuar, por vetëm dëme  materiale. Drejtuesit e mjeteve E.N. dhe R.N. janë shoqëruar në Komisariatin e Policisë Lezhë, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes. Pas disa minutave bllokim, qarkullimi u rikthye normalisht./ Abcnews.al