“Pak relaks post-elektoral”, Rama nxjerr videon: Si i dolën parashikimet për mandatet

schedule15:34 - 28 Prill, 2021

schedule 15:34 - 28 Prill, 2021

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në faqen e tij në Facebook një video të shkëputur nga fushata elektorale.

Në video shfaqet kryeministri, i cili mbi tavolinë bëri llogaritë se Partia Socialiste do të dalë fituese në zgjedhje me 74-78 mandate.

“Këtu ka mundësi të bëjnë ndonjë gol ata,” ka thënë Rama atëherë, duke iu referuar veriut në qarqet, Shkodër, Dibër, Kukës dhe Lezhë. Këto qarqe u arritën të merren nga opozita.

“Pak relaks post-elektoral”, shkruan Rama krahas videos së publikuar, ku duket optimist që i kanë dalë llogaritë. g.v/abcnews.al