Pak pasi iku KFOR-i, sulmohen me granata policët dhe doganierët në Jarinjë

schedule18:49 - 17 Tetor, 2021

schedule 18:49 - 17 Tetor, 2021

Para pak minutash është sulmuar me granatë pikë-qëndrimi i zyrtarëve policorë dhe doganierëve në kufirin e Jarinjes, bëjnë të ditur burime të KosovaPress-it.

Sipas këtyre burimeve, granata është hedhur nga ana e Serbisë.

Përveç dëmtimit të objektit, nuk dihet nëse ka të lënduar./Express