Origi drejt Milan, Klopp: Është një legjendë e Liverpool, ka shënuar gola të rëndësishëm

schedule17:20 - 20 Maj, 2022

schedule 17:20 - 20 Maj, 2022

Divock Origi do të largohet nga Liverpool në fund të këtij sezonit, teksa pritet zyrtarizimi i tij në Seria A te skuadra e Milan.

Sulmuesi belg nuk gjeti veten në formacionin e Jurgen Klopp, teksa këtë sezon ka pasur minuta me “pikatore”, por sa herë që Origi është thirrur në aksion ai ka arritur të jetë vendimtarë për “The Reds”.

Trajneri gjerman ka folur për largimin e tij, teksa e ka konsideruar edhe legjendë të Liverpool, ndërsa u shpreh se 27-vjeçari do të bëjë mirë kudo që të transferohet.

“Pres që në ndeshjen e fundit të kampionatit, Origi të marrë një mbështetje të ngrohtë nga publiku i Old Trafford. Ai për mua është një legjendë e Liverpool, një nga lojtarët më të rëndësishëm që kam pasur. Mund të duket e çuditshme nisur nga numri i ndeshjeve që ka luajtur, por ka qenë një kënaqësi e madhe të punoja me të.

Ende nuk ka mbaruar, kemi edhe një ndeshje të fundit. Origi meriton më të mirat dhe kudo të shkojë do të jetë 100% i suksesshëm. Është një lojtar dhe djalosh i jashtëzakonshëm dhe të gjithë në skuadër e duan shumë. Kur mendoj për Origin më vijnë në mendje gola të rëndësishëm, por edhe dëmtime të shumta. Por, ai mbetet një legjendë e Liverpool”, u shpreh Klopp. /f.a/abcnews.al