Ora inteligjente për të cilën po flasin të gjithë

schedule10:25 - 14 Nëntor, 2019

schedule 10:25 - 14 Nëntor, 2019

Jeta kalon shumë shpejt. Aq shpejt sa nuk jemi gjithmonë në gjendje ta mbajmë nën kontroll atë. Ndoshta nuk ka nevojë të themi  se në situata të tilla mirëqenia jonë  arrin nivele të ulëta  ndonjëhërë të rrezikshme dhe kemi  shumë nevojë për të ec përpara. Po sikur motivimi që ti kërkon  të jetë gjithnjë aty, pikërisht në kyçin e dorës?

Kombinimi i kësaj jetese stresuese dhe rritja e mosveprimit fizik është në të vërtetë shkaku pse njerëzit po bëhen gjithnjë e më të vetëdijshëm për mirëqenien e tyre të përgjithshme.

A e dini se aktiviteti i pamjaftueshëm fizik është në të vërtetë një nga faktorët kryesorë të rrezikut për vdekjen në të gjithë botën?

Megjithëse të qenit i vetëdijshëm për shëndetin tuaj mund të duket e vështirë por nuk është një justifikim që të mos kujdeseni për veten tuaj.

Por sidoqoftë ka zgjidhje që mund ta bëjnë shumë më të lehtë këtë gjë. Një prej tyre është kjo pajisje e re, revolucionare që më në fund këtu do të ndryshojë  tërë rutinën tuaj të shëndetit./abcnews.al

Është një orë inteligjente klasike, e fuqishme që është krijuar për t’ju ndihmuar të mbani nën kontroll sinjalet më të rëndësishme të trupit tuaj, të qëndroni të organizuar në çdo kohë e cila quhet XWatch.

Në thelb duket si një  një asistent i vogël, i përshtatur stilit tuaj të jetësës në dorën tuaj që është gjithmonë aty për ju, sa herë që ju nevojitet diçka .

XWatch është në gjendje të monitorojë shenjat thelbësore të trupit tuaj si një profesionist.

XWatch gjithashtu përmban një teknologji ECG që ju lejon të bëni një ekzaminim fizik të zemrës suaj vetëm në një minutë që më vonë ju mund ta ndani me mjekun tuaj për rezultatet më të mira.

Përfundim: A ia vlen?

Ia vlen çdo qindarkë e vetme. Nuk ka zgjidhje më të mirë në treg që të jetë në gjendje t’ju ofrojë kaq shumë karakteristika të vlefshme me këtë çmim  blerja e XWatch ju lejon të shijoni smartwatch me cilësi premium në një buxhet që do të thjeshtojë jetën tuaj. /abcnews.al