Operatorët në Vlorë, 9 kërkesa e qeverisë për sezonin turistik

schedule15:38 - 15 Shkurt, 2022

schedule 15:38 - 15 Shkurt, 2022

Operatorët turistik synojnë që këtë vit të nisin sezonin turistik që me 16 prill. Kjo është nga kërkesat që ata i kanë drejtuar sot prefektit të Vlorës Flamur Mamaj. Kreu i operatorëve turistik Vasil Bedinaj ka renditur disa nga kërkesat më primare.

Një nga administratorët turistikë ngriti si shqetësimin, aksionin e IMT për prishjeve për ndërtimeve pa leje në vijnë bregdetare.

krijimi i linjave të autobusëve që turistët të vizitojnë të gjithë atraksionet turistike dhe gatishmërinë e institucioneve si Zjarrfikësja, policia rrugore, bashkiake në rastet që kërkojnë ndërhyrje janë disa nga kërkesat e tjera të paraqitura nga operatorët turistik në Vlorë. /abcnews.al