Operacion ndërkombëtar antidrogë, kapet edhe një shqiptar

schedule09:12 - 17 Shkurt, 2018

schedule 09:12 - 17 Shkurt, 2018

Policia e Shtetit, në bashkëpunim me policinë italiane nëpërmjet Zyrave Ndërlidhëse në Tiranë e Bari, si dhe me Kompaninë e Karabinierisë së Roma Centro, kanë vijuar arrestimet duke bërë të mundur kapjen e një tjetër të kërkuari ndërkombëtarisht, në kuadër të operacionit antidrogë të koduar “NADIR”.

I arrestuari është shqiptari Nikolla SH. 40 vjeç.

Në kuadër të këtij operacioni të përbashkët policor më 15 shkurt u bë e mundur arrestimi i 11 personave, 3 nga të cilët në arrest shtëpie në Itali dhe një tjetër i arrestuar në Shqipëri./abcnews.al