Opera “Carmen” çel sezonin artistik të TKOB

schedule16:33 - 25 Janar, 2018

schedule 16:33 - 25 Janar, 2018

Kryevepra e Bizés, “Carmen “, bën bashkë artistë shqiptarë dhe të huaj.

Opera vjen në skenën shqiptare pas 10 vitesh me regji të Gezim Myshketës.

Drejtorja e Teatrit të Operas dhe Baletit, Zana Çela tha se ky është një produksion madhor me artistë ekselentë./abcnews.al