Objektivi i verës së kaluar, Juventus s’heq dorë nga mesfushori i kombëtares

schedule12:59 - 28 Janar, 2021

schedule 12:59 - 28 Janar, 2021

Houssem Aouar ishte një nga objektivat e Juventusit verën e kaluar. Kampionët e Italisë ishin në garë me Arsenalin për shërbimet e mesfushorit francez, por Lyon refuzoi të gjithë ofertat.

22-vjeçari aktivizohet në qendër të mesfushës, teksa bën shumë mirë edhe mesfushorin e avancuar. Lojtari me origjinë algjeriane debutoi me kombëtaren e Francës tetorin e vitit të kaluar.

Bardhezinjtë nuk e kanë harruar dhe i janë rikthyer pistës Aourar. Sky Sport Italia raporton se drejtuesit e klubit italian kanë rinisur bisedimet me Lyon dhe agjentin e lojtarit.

Aourar numëron 16 ndeshje këtë sezon në Ligue 1, teksa ka shënuar tre gola dhe ka dhuruar po kaq asiste për shokët e skuadrës. /abcnews.al