“Nuk stërvitet dhe i pëlqejnë gratë”, rrëfehet Capello: Berlusconi më telefonoi dhe më pyeti për Ronaldon

schedule16:27 - 25 Shtator, 2022

schedule 16:27 - 25 Shtator, 2022

Ish-trajneri i Milanit dhe Real Madridit, Fabio Capello, ndau kujtimet e tij të punës në klubin madrilen dhe gjithashtu pranoi se në vitin 2007 ai këshilloi Silvio Berlusconin, i cili në atë kohë shërbente si president i Milanit, të mos nënshkruante kontratë me brazilianin Ronaldo.

“Të jesh trajner i Real Madridit është një përgjegjësi e madhe. Gjatë emërimit tim të dytë, vendimi për të ndarë rrugët me Ronaldon dhe për të nënshkruar me Cassanon ndihmoi të rrënjos një frymë fituese në ekip. Ne fituam nëntë pikë nga Barcelona në pjesën e fundit prej 10 ndeshjesh, dhe unë jam ende krenar për këtë, shkruan abcnews.al.

Më kujtohet se si Silvio Berlusconi më telefonoi dhe më pyeti për Ronaldon. Thashë se ai as nuk stërvitet dhe thashë gjithashtu se brazilianit i pëlqen festat dhe gratë, kështu që do të ishte gabim që Milan ta nënshkruante me të. Të nesërmen pashë një titull në gazetë: “Ronaldo në Milano”. Ishte qesharake”, citon Capello për Mundo Deportivo. /G.D abcnews.al/

Berlusconi e i suoi pupilli: "inventò" Capello,