Nuk lejohet shërbimi brenda, pronari në Vushtri e mbush lokalin me lodra

schedule14:18 - 4 Shtator, 2021

schedule 14:18 - 4 Shtator, 2021

Masat e reja të Qeverisë së Kosovës ndalojnë shërbimin në ambientet e brendshme të lokaleve dhe restoranteve.

Por një lokal në Vushtrri ka zgjedhur një formë kreative për demonstruar respektimin e masave dhe gjendjen brenda hapësirave të brendshme të tij duke vendosur lodra.

Në një foto shihet se brenda lokalit janë të vendosura lodra të formave të ndryshme për të pasqyruar mungesën e njerëzve brenda dhe në këtë mënyrë nuk duket bosh. /abcnews.al