Nuk ka rinovime, PSG-ja fal dy kampionë

schedule23:47 - 11 Tetor, 2019

schedule 23:47 - 11 Tetor, 2019

Dy lojtarë të rëndësishëm të PSG-së mund të largohen në fund të sezonit. Flasim për Thiago Silvën dhe Edinson Cavanin. Të dyve u përfundon kontrata në fund të sezonit dhe e ardhmja pritet të jetë larg kryeqytetit francez.

ESPN raporton se drejtuesit e kampionëve të Francës nuk kanë ndërmend t’i ofrojnë rinovim brazilianit 35-vjeçar dhe bomberit 32-vjeçar. Të dy do të largohen me parametra zero në verë.

Thiago Silva dhe Edinson Cavani

Ndërkohë që braziliani do të zgjedhë skuadrën e ardhshme në vijim, Cavani pritet të transferohet në La Liga. Atletico Madrid e kërkon prej kohësh dhe “El Matador” pritet të jetë zëvendësuesi i Diego Costës në ekipin “colchoneros”. /abcnews.al