Nuk ka më dyshime, Di Maria zgjedh ekipin e ri

schedule16:13 - 29 Qershor, 2022

schedule 16:13 - 29 Qershor, 2022

Di Maria duhet të konsiderohet një lojtar i Juventusit.

Asi argjentinas, sipas raportimeve italiane, ka rënë në marrëveshje me “Zonjën e Vjetër” për një kontratë njëvjeçare me një pagë vjetore prej gjashtë milionë eurosh.

Kujtojmë se Di Maria kishte shprehur dëshirën për të luajtur në Spanjë te Barcelona, por skuadra e Barcelonës nuk bëri asnjë propozim, për pasojë ai u detyrua të ndryshojë qëndrim dhe të hyjë në negociata dhe marrëveshje me skuadrën italiane. /abcnews.al/