Një viktimë nga koronavirusi në Shqipëri, Basha zbaton udhëzimet

schedule16:56 - 11 Mars, 2020

schedule 16:56 - 11 Mars, 2020

Në selinë e Partisë Demokartike ka nisur zbatimi i udhëzimeve si pasojë e situatës së krijuar nga koronavirus.

Në orën 17:00 është njoftuar se kryedemokrati Lulzim Basha do të ketë një bashkëbisedim me gazetarët. Ndërkohë, siç shihet nga pamjet që sjell abcnews.al është respektuar distanca mes tavolinave, ndërsa bashkëbisedmi është vendosur të mbahet në një sallë të madhe.

Ditën e sotme u shënua viktima e parë nga koronavirusi, dhe janë konfirmuar zyrtarisht 12 të prekur nga virusi i ri.

/abcnews.al