Një rrëfim për veten dhe bashkëshortin, Helena Kadare: Ismaili nuk po shkruan më

schedule19:04 - 18 Tetor, 2020

schedule 19:04 - 18 Tetor, 2020

Shkrimtarja  Helena Kadare në një intervistë  për Abc News rrëfen  detaje rreth librave dedikuar femrës shqiptare. Helena flet për marrëdhënien e bukur dhe të vështirë jetuar me Kadarenë. Ismaili, aktualisht, nuk po shkruan thotë ajo, por mendon se ka dhënë  mjaftueshëm për letërsinë për 60 vite.