Një patatinë e vendosur në gishta, skulptura e pazakontë zbukuron fshatin kanadez

schedule16:40 - 11 Tetor, 2022

schedule 16:40 - 11 Tetor, 2022

Një skulpturë vërtet e pazakontë ka zbukuruar fshatin rural të Cheadle në Kanada që nga fundjava e parë e tetorit.

Skulptura është 5.18 metra e gjatë dhe përshkruan tre gishta të pistë, teksa mbajnë një patatinë Cheetos portokalli, një imazh i njohur për shumë prej nesh që nga fëmijëria!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CBS News (@cbsnews)

“Ne jemi të emocionuar për këtë skulpturë kaq të lartë”, janë shprehur banorët vendas.

Skulptura do të vendoset përkohësisht në fshatin Cheadle deri më 4 nëntor, më pas do të ekspozohet diku tjetër./abcnews.al