Një kujtim i ëmbël i fëmijërisë, Rita Ora bën tatuazh në gjuhën shqipe

10:00 | 01/02/202010:000

Këngëtarja Rita Ora nuk i harron kurrë rrënjët e saj. Madje e përmend origjinën e saj shqiptare në çdo rast.

Së fundmi, ylli i muzikës botërore ka vendosur ta tregojë këtë me anë të një tatuazhi në gjuhën shqipe.

Këngëtarja shkroi fjalën “zog” në qafën e saj dhe bëhet fjalë për një kujtim fëmijërie.

‘Zogi mamit’ kështu e thërriste nëna e saj Vera kur ishte e vogël.

Rita zbuloi tatuazhin dhe kuptimin e saj me anë të një postimi në Instagram ku shkroi: “Kur isha e vogël nëna ime Vera Ora më quante ‘Zogi mamit’. Një kujtim që e dua kaq shumë./abcnews.al

 

 

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono