Një granatë u hodh në një magazinë natën në Fushë Krujë

schedule13:41 - 22 Janar, 2018

schedule 13:41 - 22 Janar, 2018

Një granatë dore ka shpërthyer para një magazinë në qytetin e Fushë-Krujës. Sipas policisë ka patur vetëm dëme të vogla materiale dhe jo në njerëz.  Policia ka shoqëruar disa persona në lidhje me ngjarjen dhe  grupi hetimor po punon  për zbardhjen  e plotë të saj. Materialet i kaluan Prokurorisë  së Rrethit Gjyqësor Krujë për veprime të mëtejshme për veprat penale “Kanosja” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”./abcnews.al