Një gjarpër një metërsh bllokohet poshtë makinës, shoferi përfundon në servis

schedule09:37 - 16 Gusht, 2022

schedule 09:37 - 16 Gusht, 2022

Një gjarpër i gjatë një metër është gjetur i bllokuar në rezervuarin e gazit të një makine në një biznes në Selanikun lindor .

Drejtuesi i mjetit, kur ka kuptuar praninë e gjarprit, ka telefonuar anëtarët e ekipit të shpëtimit dhe mbrojtjes së kafshëve. Më pas, ekspertët e kanë ngritur makinën në një urë, për të liruar gjarprin pa u lënduar.

Më në fund, ata ia dolën dhe operacioni u kurorëzua me sukses dhe më pas zvarraniku u lëshua në mjedisin e tij natyror . Vihet re se ky është një “ephios”, një nga gjarpërinjtë më të gjatë në Greqi dhe Evropë, megjithatë është i padëmshëm.

Shikoni videon duke klikuar këtu: ( Video )