Nga Tirana, në Ballsh: Rotacione në shumicën e ekipeve të Superiores

schedule16:24 - 26 Maj, 2021

schedule 16:24 - 26 Maj, 2021

Tirana dhe Skënderbeu, në një ndeshje ku nuk ka objektiva, kanë ndryshuar pjesën më të madhe të formacionit dhe aktivizojnë shumë të rinj në këtë ndeshje të fundit të kampionatit.

Edhe Kukësi ka bërë rotacion, në çdo repart, ndryshe nga Kastrioti që kërkon fitoren për të mos rrezikuar rënien direkt nga Superiorja. Te Bylisi ka shumë ndryshime, sikurse edhe te Partizani. Ballshiotët duken të dorëzuar për mbijetesën.

TIRANA-SKËNDERBEU
TIRANA:
Bekaj; Nuriu, Behiratche, Hoxhallari Vrapi, Kuka, Stafa, Gyamfi, Danso, Gjumsi, Seferi. Trajner: Orges Shehi.
SKËNDERBEU: Dajsinani, Tuni, Agbodzie, Bajrami, Tereziu, Shabani, Dowouna, Rrapaj, Kaçanolli, Pusi Kaso. Trajner: Migen Memelli.

KUKËSI-KASTRIOTI
KUKËSI:
Xhika, Dragoshi, Bytyçi, Ymeri, Kotobelli, Tabaku, Taipi, Domi, Tsintsadze, Gavazaj, Ibraimi. Trajner: Mirel Josa.
KASTRIOTI:
Hidi; Deliaj, Shkalla, Zhivanaj, Rami, Okebugwy, Moraes, Nuriu, Bardhi, Prodani, Devid. Trajner: Ramadan Ndreu.

BYLISI-PARTIZANI
BYLISI:
Mali, Ntephe, Preka, Stojanovic, Preka, Trumci, Qardaku, Maccolli, Lorran, Anthony, Rucci, Spahiu. Trajner: Veljko Dovedan.
PARTIZANI:
Hoxha, Mala, Bitri, Dominguez, Idrizaj, Murataj, Kote, Bardhi, Cara, Çinari, Cardoso. Trajner: Ilir Daja. / abcnews.al