Nga dy aksidente, një i vdekur dhe 5 të plagosur

schedule16:56 - 19 Prill, 2019

schedule 16:56 - 19 Prill, 2019

Një person ka humbur jetën dhe pesë të tjerë kanë mbetur të plagosur në dy aksidente që ndodhen në Maliq dhe Milot.Ngjarja e para u regjistrua gjatë mesditës në afërsi të fshatit Podgorie.

Mësohet se një person qe po udhëtonte me motor humbi kontrollin dhe doli nga rruga. Për pasoje gjeti vdekjen e menjëhershme. Aksidenti i dyte u shënua pranë vendit të quajtur Ura e Zogut në Milot.

Sipas policisë dy mjete janë përplasur me njëra-tjetrën dhe pesë persona mbetën të plagosur, dy prej të cilëve në gjendje kritike për jetën. Shkak i aksidentit dyshohet një parakalim i gabuar i njërës nga mjetet./abcnews.al