Në stol prej vitit 2014, Petkovic edhe në Botërorin e Katarit si zviceran

17:55 | 25/02/202017:550

Zvicra ka njoftuar rinovimin me trajnerin e kombëtares. Vladimir Petkovic qëndron në pankinën e helvetëve prej korrikut të vitit 2014 dhe do të vazhdojë në këtë post deri në 31 dhjetorin e vitit 2022.

56-vjeçari nga Sarajeva ka gjetur gjuhën e përbashkët me drejtuesit e Federatës së Futbollit Zviceran dhe bashkëpunimi do të vazhdojë deri në fund të Botërorit të Katarit, kompeticion që zhvillohet në vitin 2022.

Petkovic ka krijuar një skuadër shumë të fortë dhe e ka ngritur nivelin e Zvicrës, kombëtare ku aktivizohen prej vitesh edhe shumë futbollistë me origjinë shqiptare. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono