Në pritje të samitit BE-Ukrainë, Charles Michel mbërrin në Kiev

schedule10:50 - 3 Shkurt, 2023

schedule 10:50 - 3 Shkurt, 2023

Shefi i BE-së Charles Michel ka mbërritur në Kiev përpara samitit të liderëve të BE-së.


Në një postim në Tëitter, Michel tha se ishte në kryeqytetin ukrainas me një delegacion të Bashkimit Europian, Presidenten e Komisionit të BE-së Ursula von der Leyen dhe zëvendëspresidentin e Komisionit të BE-së Josep Borrell.

“Ne do të mbështesim çdo hap të rrugës në udhëtimin tuaj drejt BE,” theksoi ai.

/abcnews.al