Ndihmë e madhe për Portugalinë, solidarizohen Ronaldo dhe agjenti Mendes

17:35 | 22/03/202017:350

Disa ditë më parë doli lajmi se Cristiano Ronaldo do të kthente hotelet e tij në Portugali në spitale në ndihmë të koronavirusit, por ky ishte një lajm i pavërtetë. Gjithsesi, ylli portugez, i cili njihet për zemrën e madhe, nuk mund të qëndrojë pa bërë gjë në këtë periudhë të vështirë.

AS raporton se sulmuesi i Juventusit dhe agjenti i tij, Jorge Mendes, do blejnë produkte të ndryshme mjekësore për t’i dhuruar për spitalet e vendit të tij. Rreth 50 mijë maska mbrojtëse do të blihen për spitalin Sao Joao të Portos.

Mendes është një nga agjentët më të mëdhenj në botën e futbollit dhe zotëron shumë futbollistë. Edhe këta të fundit pritet t’i bashkohen nismës dhe do të dhurojnë donacionet e tyre për të ndihmuar në luftën kundër koronavirusit. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono