NDESHJET E DITËS | Solidarizim dhe fitore të detyruara, Superiorja dhe e Para sot

schedule08:41 - 8 Dhjetor, 2019

schedule 08:41 - 8 Dhjetor, 2019

Superiorja vijon marshimin. Sot luhen dy përballjet e tjera të javës së 14-te dhe gjithçka nis nga Laçi, prej orës 13:30, aty ku skuadra vendase pret Flamurtarin e vendit të fundit. Stadiumi do të jetë i hapur për tifozët dhe për trajnerin Armando Cungu i gatshëm është edhe mbrojtësi Abdurrahman Fangaj, i cili mungoi për shkak kartonësh me Partizanin.

Formacioni i kurbinasve pritet të jetë ai i zakonshmi, ndërkohë që në krahun tjetër Flamurtari nuk ka një titullar të rëndësishëm si Xhevahir Sukaj. Favoritë absolutë në këtë takim janë kurbinasit, që kërkojnë kthesën pas humbjes së pësuar një javë më parë me Partizanin.

Takimi i fundit i javës luhet në Durrës, aty ku klubi i Teutës u ka bërë thirrje tifozëve të jenë të pranishëm sa më të shumtë për të mbështetur skuadrën dhe për t’u solidarizuar me të prekurit nga tërmeti. Në qytetin bregdetar janë të shumtë ata që kanë pasur pasoja dhe të ardhurat nga biletat do të shkojnë si donacion për ta.

Për të kaluar te fusha, trajneri Bledi Shkëmbi nuk ka në dispozicion Sherif Kallakun, i pezulluar me kartonë të verdhë. Për arsye dëmtimi nuk mund të luajë as Khalid, ndërkohë që është rikthyer Rustem Hoxha. Teuta do të jetë më e plotë dhe duhet të rigjejë fitoren, ndaj një ekipi si Skënderbeu, që po merr rezultate pozitive këto javë. Kjo ndeshje do të luhet prej orës 16:30.

KATEGORIA E PARË – Sot luhen edhe dy ndeshje të Kategorisë së Parë. Në grupin B ishin veçuar dy takime. Në orën 13:00 Iliria e Fushë-Krujës prej Turbinën në stadiumin “Redi Maloku”, kurse 30 minuta më pas zbresin në fushë edhe Besa e Oriku, që përballen mes tyre në Kavajë. /abcnews.al