Ndalohen 4 persona në Tiranë

schedule18:37 - 8 Prill, 2019

schedule 18:37 - 8 Prill, 2019

Katër persona janë arrestuar sotme Tiranë, gjatë një operacioni antidrogë. Sipas burimeve të policisë, të arrestuarit janë: Leonard Duka, 33 vjeç , Elvis Gacaj, 44 vjeç, Oltian Logaj, 38 vjeç dhe Dritan Agaj, 38 vjeç, te gjithe banues ne Tirane.

Policia bëri të ditur se keta shtetas u ndaluan për veprat penale“Prodhim dhe mbajtje pa leje të armëve e municionit luftarak” dhe “Prodhim dhe shitje lëndësh narkotike”.

Policia njoftoi se ka ushtruar kontroll në banesën me qera ku jetonin këta shtetas, pasi dispononte informacion se ata kishin në banesë sende të kundraligjshme.

Gjatë kontrollit të ushtruar 4 te ndaluarit janë munduar të largojnë sendet e kundraligjshme duke hedhur një pjesë të tyre nga ballkoni i banesës.

Policia sekuestroi në cilësinë e provës materiale:

– Një mjet të blinduar;

– Një armë zjarri pistoletë me krehër me fishekë;

– 46 fishekë luftarak, si dhe doza me lëndë narkotike kanabis.

Në bashkëpunim me Prokurorinë vijon puna për dokumentimin e plotë të veprimtarisë kriminale të tyre, si dhe të përfshirjes të personave të tjerë./abcnews.al