“Ndalni vjedhjen”, mbështetësit e Trump mblidhen për të kundërshtuar rezultatin e zgjedhjeve

schedule21:04 - 7 Nëntor, 2020

schedule 21:04 - 7 Nëntor, 2020

Me qindra mbështetës të presidentit Donald Trump kanë mbushur shkallët e ndërtesave shtetërore në Phoenix, Atlanta dhe Harrisburg, Pa., të shtunën pasdite duke kundërshtuar rezultatin e zgjedhjeve.

Protestat “Stop Vjedhjes” u planifikuan për të shtunën në shumë qytete të shtetit, para se rezultatet të tregonin se Biden e kishte siguruar presidencën.

Demostrata e planifikuar nisi ndërsa anëtarët e Komitetit të Mbikëqyrjes së legjislaturës Michigan të udhëhequr nga Republikanët mbajtën një takim të posaçëm ndërsa fillonte një hetim për menaxhimin e zgjedhjeve.

Ligjvënësit thonë se ata planifikojnë të thërrasin zyrtarët e zgjedhjeve shtetërore. s.b/abcnews.al/