“Ndalesa e Fundit”, kapet 30-vjeçari i shpallur në kërkim

schedule09:56 - 24 Mars, 2018

schedule 09:56 - 24 Mars, 2018

Në vijim të operacionit “Ndalesa Fundit”, autoritetet kanë arrestuar një persont ë shpallur në kërkim.

Këtë të shtunë, Sektori për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve në Shkodër në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Krujë, kapën Edmond Xaka, 30 vjeç, banues në Fushë Krujë.

Xaka ishte shpallur në kërkim, pasi Prokuroria pranë Gjykatës Shkallës Parë Shkodër ka nxjerrë urdhër ndalimi për të, si i dyshuar për veprën penale “Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike” e kryer në bashkëpunim.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprime të mëtejshme./abcnews.al