Muriqi drejt largimit, Tare nis kontaktet me surprizën e Serie A

schedule10:59 - 17 Maj, 2021

schedule 10:59 - 17 Maj, 2021

Vedat Muriqi nuk po ia del të lërë shenjën e tij te Lazio. Vetëm një gol në kampionat dhe një në Kupën e Italisë janë fare pak për bomberin dardan. Sezonin e ardhshëm pritet ta shohim larg kryeqytetit, ndërsa Igli Tare ka nisur punën për të gjetur pasuesin e tij.

Sky raporton se drejtori sportiv i klubit bardhekaltër po synon të transferojë Simy te Lazio. 29-vjeçari ia ka dalë të shënojë 20 gola në Serie A me Crotonen. Sezoni i parë në elitë por efikasitet i madh nga shtatlarti afrikan, i cili pëlqehet shumë nga trajneri Inzaghi.

 

Ekipi kalabrez ra në Serie B dhe largimi i Simy është i paevitueshëm. Për lojtarin ka interesim edhe nga Anglia, por Tare ka nisur negociatat me agjentin e tij dhe po punon për të mbyllur sa më shpejt operacionin e parë të merkatos së verës. /abcnews.al