Moti i keq në jug të vendit, pezullohet lundrimi

schedule16:31 - 24 Tetor, 2017

schedule 16:31 - 24 Tetor, 2017

Moti i keq ne jug te vendit ka ndikuar ne lundrimim e tragetiti Vlore – Brindisi dhe te anijeve te peshkimit. Burime nga kapiteneria e portit te Vlores kane konfirmuar se situata kryesisht ne det te hapur eshte mjaft e agravuar dhe forca e detit shkon deri ne shtate-tete balle. Per kete qellim ,trageti qe ka mberritur ne oret e para te mengjesit , pasi ka zbarkuar pasagjeret dhe automjetet qe ndodeshin ne bord, eshte larguar nga kalata e portit te Vlores. Nderkohe asnje nga anijet e peshkimit nuk eshte lejuar te dale ne det te hapur deri ne nje urdher re dyte