Moti – E shtunë, 13 Korrik 2019

schedule08:30 - 13 Korrik, 2019

schedule 08:30 - 13 Korrik, 2019

Sipas MeteoAlb: Moti ka mbetur me kthjellime dhe vranësira kalimtare deri në pasdite kur pritet zhvillim i vranësirave duke sjellë shira fillimisht në zonat Veriore dhe gjatë natës do të përfshijnë gradualisht gjithë vendin.

Temperaturat e ajrit janë rritur në vlerat minimale dhe maksimale duke u luhatur nga 15°C deri në 33°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtesi 30 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 3 ballë. /abcnews.al\