Moti – E premte, 2 Gusht 2019

schedule08:15 - 2 Gusht, 2019

schedule 08:15 - 2 Gusht, 2019

Sipas MeteoAlb: Kthjellimet mbizotërojnë sot në të gjithë territorin e Shqipërisë gjatë pjesës së parë të ditës. Ndërsa pasditja vijon me kthjellime për ultësirën perëndimore, por në zonat malore herë pas-here do të ketë kalime vranësirash.

Temperaturat e ajrit mbeten kostante në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 36°C.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim 3 ballë. /abcnews.al