Moti – E premte, 16 Gusht 2019

schedule08:17 - 16 Gusht, 2019

schedule 08:17 - 16 Gusht, 2019

Sipas MeteoAlb: vijon ndikimi i motit te kthjellët gjatë orëve të paradites në të gjithë vendin, por pasditja sjellë kalime  vranësirash nëpër të gjithë territorin, më të dukshme në zonat malore përgjatë kufirit lindor. Me të njëjtat kushte atmosferike mbetemi gjatë natës.

Temperaturat do të jenë të pandryshueshme në mëngjes dhe mesditë duke u luhatur nga 9°C deri në 34°C. Era do fryjë mesatare në tokë dhe deri e fortë në det me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë./abcnews.al