Moti – E premte, 1 Qershor 2018

schedule16:19 - 1 Qershor, 2018

schedule 16:19 - 1 Qershor, 2018

Sipas MeteoAlb, orët e para të ditës paraqiten me kthjellime dhe vranëira të shpeshta në veri dhe zonat qendrore, por vranësira të shpeshta dhe shira të dobët do të ketë në juglindje të vendit.

Pasditja fuqizon me tej vranësirat duke sjellë rrebeshe të shkurtra në zonat jugore dhe juglindore si edhe shira të papërfillshme ne zona qendrore.

Temperaturat e ajrit vijojnë pa ndryshime të ndjeshme në mëngjes dhe gjatë mesditës, duke ruajtur maksimumin vendor prej 31 – 32°C.

Era do vijojë e lehtë në tokë por mesatare në det, me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi verior, ndërsa në det do të krijohet dallgëzim mbi 2 ballë./abcnews.al

Prezantoi: Fioralba Dizdari