Moti – E mërkurë, 30 Tetor 2019

schedule09:42 - 30 Tetor, 2019

schedule 09:42 - 30 Tetor, 2019

Sipas MeteoAlb: Moti vijon me altermime kthjellimesh dhe vranësirash gjatë paradites ku më të dukshme do të jenë në jug të vendit. Pas mesditës parashikohet që vranësirat të përfshijnë dhe zonat qëndrore duke sjellë shira të përkohëshëm në këto rajone duke lënë veriun e vendit me kthjellime dhe vranësira. Por orët e vona të mbrëmjes sjellin përmirësim gradual të kushteve atmosferike.

Temperaturat e ajrit mbeten të p-andryshuara në mëngjes por ulen sërisht në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 23-24°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzim të ulët./abcnews.al