Moti – E mërkurë, 2 Tetor 2019

schedule08:32 - 3 Tetor, 2019

schedule 08:32 - 3 Tetor, 2019

Sipas MeteoAlb: Deri në mesditë moti do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira të pakta në të gjithë territorin ku më të shpeshta paraqiten në zonat veriore-veriperëndimore. Por pasditja sjellë shtim të vransirave fillimisht në veriore duke gjeneruar shira të izoluar dhe gjatë natës do të përfshijnë gradualisht të gjithë Shqipërinë.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por ulen me 2°C në mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 10°C deri në 29-30°C.

Era do fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim mbi 5 ballë. /abcnews.al