Moti – E mërkurë, 26 Qershor 2019

08:00 | 26/06/201908:000

I nxehti Afrikan përfshin pjesën më të madhe të  kontinentit Evropian, temperaturat pritet të arrijnë deri në 40°C. Më problematike situata paraqitet  në Gadishullin Iberik dhe Evropën Qendrore. Ndërsa vranësira dhe shira të përkohshëm paraqitet Evropa Veriore.

Sipas MeteoAlb: Mbetemi në ndikimin e masave ajrore veriperëndimore duke kushtëzuar mot të kthjellët në zonat bregdetare dhe vranësira të lehta në zonat lindore. Pasditja sjellë shtim të vranësirave në këto zona por shira priten vetëm në zonat juglindore, ndërsa zona e ulët dhe bregdeti vijojnë me kthjellime.

Temperaturat e ajrit do të rriten në vlerat minimale dhe maksimale duke u luhatur nga 15°C deri në 37°C.

Era do të fryjë mesatare me shpejtësi mbi 40 km/h nga drejtimi Verilindor duke KRIJUAR në det dallgëzim 3 ballë./ABC News Albania 24/7

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono