Moti – E mërkurë, 11 Shtator 2019

08:18 | 11/09/201908:180

Sipas MeteoAlb, në të gjithë territorin shqiptar vranësirat sot do të na shoqërojnë gjatë gjithë ditës, ku më të theksuara paraqiten në zonat Qendrore-Lindore dhe pjesërisht ato Jugore duke gjeneruar rrebeshe afat-shkurtra shiu. Parashikohet që të njëjtat kushte atmosferikë të mbeten prezente deri në orët e vona të mbrëmjes kur pritet përmirësim gradual i motit.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes, por mbeten të pandryshueshme në mesditë duke u luhatur nga 11-12° C deri në 33°C. Era do fryjë mesatare në tokë dhe në det me shpejtësi deri në 35 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono