Moti – E martë, 29 Janar 2019

schedule22:34 - 29 Janar, 2019

schedule 22:34 - 29 Janar, 2019

Sipas MeteoAlb: Vijon moti me kthjellime dhe vranësira të shpeshta të dominojë në të gjithë Shqipërinë, më të dendura paraqiten vë zonat malore duke gjeneruar dhe reshje. Pasditja dhe nata mbeten me reshje të pakta për zonat Jugore dhe Qëndrore, ndërsa pjesa tjeter e territorit mbetet me kthjellime, vranësira e reshje të izoluara.

Temperaturat e ajrit mbeten konstante në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -3°C deri në 15°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Lindor-Juglindor dukekrijuar në det dallgëzim 2-3 ballë. /abcnews.al