Moti –  E hënë, 21 maj 2018

schedule13:38 - 21 Maj, 2018

schedule 13:38 - 21 Maj, 2018

Sipas MeteoAlb: Paraditja ka vijuar me kthjellime dhe vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të vendit. Pas mesditës  vranësirat shtohen gradualisht në territor duke sjellë shira të përkohshëm në pjesën më të madhe të tij, por kryesisht rrebeshe në Veriore dhe zonat Lindore ndërsa pa shira mbetet Jugperëndimi i Shqipërisë.

Temperaturat e ajrit janë rritur lehtë në mëngjes dhe mesditë duke variuar nga 11 në 31 – 32°C.

Era ka fryrë e lehtë deri mesatare, me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Perëndimor, ndërsa në det ka vijuar dallgëzim 1 – 2 ballë. /abcnews.al

Prezantoi: Fioralba Dizdari