Moska përgatitet për ceremoninë e aneksimit të 4 rajoneve të Ukrainës

schedule13:31 - 30 Shtator, 2022

schedule 13:31 - 30 Shtator, 2022

Presidenti Vladimir Putin pritet të mbajë një fjalim pas një ore, për aneksimin e 4 rajoneve të Ukrainës. Pas ceremonisë pritet të zhvillohet një koncert pop në Sheshin e Kuq për të shënuar aneksimin më të madh territorial të Europës që nga Hitleri.

Skenat, pankartat dhe ekranet janë vendosur pranë Sheshit të Kuq.

Ka pasur raporte se njerëzit po paguhen për të marrë pjesë në cerominë e cila do të mbahet në qëndër të Moskës.

/abcnews.al