Momenti i ndalimit të ish-deputetit Klevis Balliu (Video)

schedule19:31 - 13 Tetor, 2019

schedule 19:31 - 13 Tetor, 2019

Pas përfundimit të protestës së banorëve të Unazës së Re, policia ka shoqëruar në polici ish-deputetin Klevis Balliu. Gjithashtu në komisariat janë shoqëruar Kujtim Ylli, Dritan Noku, Arend Bushi, Ani Murataj, Andi Sharra, Gojart Duro dhe Ervis Hysneli banorë të Unazës së Re.

Një tjetër protestë u zhvillua në Unazën e Re këtë të diel, ku banorët kërkojnë anulimin e projektit, por tashmë edhe lirimin e tre të arrestuarve për të cilët Gjykata e Tiranës dha sot arrest me burg. Të pranishëm në këtë tubim ishte edhe kreu i PD-së Lulzim Basha./abcnews.al