Mkhitaryan: Emery më lodhi me taktikë, ja pse u largova nga Arsenali

schedule18:10 - 15 Nëntor, 2019

schedule 18:10 - 15 Nëntor, 2019

Henrikh Mkhitaryan ka sqaruar se pse u largua nga Arsenali. Lojtari ofensiv u huazua në Serie A te Roma në merkaton e verës dhe ndihet mirë për këtë veprim. Lojtari armen shigjeton Unai Emery, trajnerin spanjoll të Arsenalit.

Në një prononcim për FourFourTwo, lojtari ofensiv tregon shkakun e vërtetë të largimit nga “Topçinjtë”. Trajneri dhe shefi i klubit tentuan t’i ndryshonin mendje, por Roma e bindi totalisht për t’u larguar nga ekipi londinez.

I kushtonte shumë rëndësi taktikës dhe roli im në fushë ndryshoi. Më parë luajë si sulmues krahu, por m’u desh të bëhesha një mesfushor defensiv. Në një moment nuk e durova dot më faktin që qëndroja në pankinë dhe shihja të tjerët duke luajtur. Jam 30 vjeç dhe kam dëshirë që të luaj. Unai Emery dhe Sanllehi, shefi ekzekutiv i klubit, insistuan që besonin ende tek unë, por Roma tregua më bindëse“, thekson lojtari armen. /abcnews.al