Mjeti del nga rruga në Bulqizë, dy të plagosur

schedule21:42 - 19 Qershor, 2018

schedule 21:42 - 19 Qershor, 2018

Dy persona kanë mbetur të plagosur pasi mjeti me të cilin udhëtonin doli nga rruga në Bulqizë. Aksidenti ndodhi mbrëmjen e së martës në aksin që lidh Lagjen e Re me Lagjen e Vjetër. Sipas policisë, mjeti humbi kontrollin dhe doli nga rruga, duke u përplasur me shtyllën e ndriçimit të rrugës. Më pas makina është përmbysur në rrugë. Për pasojë, drejtuesi i mjetit dhe pasagjeri u lënduan dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën në spitalin e Bulqizës./abcnews.al