Mjeku Arjan Pushi ndërroi jetë nga koronavirusi, Yuri Kim: Do kujtohet si hero

schedule18:09 - 30 Qershor, 2020

schedule 18:09 - 30 Qershor, 2020

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të mjekut të Hematologjisë Arjan Pushi.

Kim shkruan se ai e dha jetën ndërsa ishte në shërbim të tjerëve dhe do të kujtohet si hero.

“Jemi thellësisht të trishtuar nga humbja e parakohshme e Dr. Arjan Pushit. Ai e dha jetën, ndërsa ishte në shërbim të të tjerëve dhe do të kujtohet si hero!”, shkruan Kim.

Pushi ndërroi jetë në spitalin Infektiv ku ishte i intubuar pasi ishte infektuar me koronavirus./abcnews.al