Miqësoret e sotme: Flamurtari frenon Bylisin, fitojnë Kastrioti dhe Lushnja

schedule20:45 - 18 Janar, 2020

schedule 20:45 - 18 Janar, 2020

Të tjera miqësore janë zhvilluar sot nga klubet shqiptare. Flamurtari u përball me Bylis në Vlorë, por asnjë gol u shënua. Ndeshja u mbyll në barazim pa gola. Kuqezinjtë e vendit të fundit do të luajnë do të luajë në kampionat kundër Vllaznisë në mesjave, ndërsa Bylis udhëton drejt kryeqytetit për t’u ndeshur me Tiranën.

Në fushë zbriti edhe Kastrioti, ekipi që kryeson grupin A të Kategorisë së Parë. Pesë gola u shënuan në këtë miqësore, të gjithë në pjesën e dytë. Krutanët mposhtën 3-2 Vorën falë golave të Mehmetit, Markut dhe Bardhit, teksa dygolëshi i Sadikut nuk i shërbeu Vorës.

Sukses edhe për Lushnjën. Lagunarët fituan 0-2 përballë Butrintit, teksa kanë si objektiv rikthimin në elitë. Ndeshja tjetër u zhvillua mes Burrelit dhe Ilirisë së Fushë Krujës. Këta të fundit përmbysën disavantazhin e pjesës së parë dhe fituan 3-2. /abcnews.al

Miqësoret e sotme