Ministria e Shëndetësisë reagon për vdekjen e 7 vjeçares

schedule15:57 - 15 Janar, 2018

schedule 15:57 - 15 Janar, 2018

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale thotë se ekspertët po analizojnë nëse shkaku i vdekjes së shtatë vjeçares lidhet apo jo me gripin stinor.
Sipas Ministrisë vihet re rritje e qarkullimit të gripit, por nuk kemi situatë epidemie.
Ndërsa i bën apel qyetarëve të vaksinohen Ministria e Shëndetësisë thotë se në dispozicion janë 9 mijë doza vaksine falas për grupet me risk./abcnews.al