Ministria e Mbrojtjes apel gazetarëve: Mos u futni në brendësi të godinave të dëmtuara

schedule12:57 - 29 Nëntor, 2019

schedule 12:57 - 29 Nëntor, 2019

Ministria e Mbrojtjes u bën apel gazetarëve dhe operatorëve që janë në terren dhe raportojnë për situatën nga tërmeti që të mos futen në brendësi të godinave të dëmtuara. Ministrja vlerëson mediat për kontributin në këto ditë të ëvhstira, ndërsa apelon ëpr kujdes pasi, lëkundjet vazhdojnë ende.

“I lutem të gjithë kolegëve gazetarë, që duke qenë se lëkundjet vazhdojnë, të mos futen në brendësi të godinave të dëmtuara. Në funksion të sigurisë të secilit prej jush. Lutem të bëni lidhjet direkte jashtë godinave. Është apeli që ne po i bëjmë çdo banori e sidomos për të gjithë ju, operator e gazetar që po kaloni ditëte netë të vështirë, ju lutem të tregoni kujdes.

Në emër të Ministres së Mbrojtjes, vlerësimet maksimale për kontributin e çdo përfaqësuesi të medias në këto ditë të vështira”. /abcnews.al